Przy naszej kaplicy działa liturgiczna służba ołtarza, w ramach której działa również Arcykonfraternia św. Szczepana – to nie jest lokalna inicjatywa, tylko organizacja mająca swój zasięg na cały Kościół. Jej celem jest formowanie nowych ministrantów oraz doskonalenie tej służby. W ramach tej służby pogłębiana jest katolicka wiara i katolicki etos działania.
Do grona ministrantów zapraszamy chłopców, którzy przyjęli już I Komunię Świętą i ukończyli 9. rok życia oraz mężczyzn. Służba ministrancka to nie tylko pomoc podczas Mszy Świętej, ale także:
- formacja duchowa,
- wspólnota modlitewna,
- nauka odpowiedzialności, dyscypliny i systematyczności,
- kształtowanie cnót,
- pogłębianie życia sakramentalnego.
Bycie ministrantem to łaska, to droga wzrastania w wierze na chwałę Bożą. Przynależność do Arcykonfraternii św. Szczepana łączy nas z wieloletnią tradycją Kościoła i wspólnotami ministranckimi w całym Kościele powszechnym oraz wiąże się z przywilejem otrzymywania licznych odpustów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych
Informacje o zapisach można uzyskać w zakrystii lub poprzez kontakt mailowy wroclaw.pl@fsspx.email.
