Z szacunku do naszego Pana, Jezusa Chrystusa, jak i dla przykładu bliźnim, przychodząc na Mszę św. dbajmy o godny strój:
Panowie
- garnitur
- koszula z długim rękawem (najlepiej pod krawatem)
- buty wizytowe
Nieodpowiednie są: dżinsy, krótkie spodenki, T-shirty, sandały
Panie
- sukienki (spódnice) poniżej kolan
- zakryte ramiona i dekolt
- rajstopy (najlepiej nie cieliste)
- kryte buty
- głowa przykryta mantylką, chustą lub kapeluszem
Nieodpowiednie są: spodnie, sandały, bluzki na ramiączkach i z dekoltem
Przypominamy, że wyłącznie księżą mają prawo pouczać wiernych. Prosimy, aby nie strofować siebie nawzajem!
Pożyteczną nauką odnośnie zachowania względem bliźnich jako wyrazu miłości bliźniego jest poniższe kazanie o cnocie dworności:
